„Недеља науке“ у нашој школи

У нашој школи се сваког 7. новембра обележава Европски дан науке.

Ове године, наставници виших разреда започели су 6. новембра тематско планирање под називом Недеља науке, којим су обухваћени сви предмети. Ученици су се потрудили да направе велики број паноа како би се што више у школи осећао дух науке и како би и млађи узраст био укључен.

Планирано је да Недеља науке траје до 14. новембра, када ће ученици старијих разреда са наставницима хемије, физике, историје, географије и математике направити интерактивну поставку у кабинету физике и хемије. Тога дана, за време петог и шестог часа, сви ученици, како млађих тако и и старијих разреда, моћи ће да обиђу радионице и погледају занимљиве експерименте из физике и хемије и опробају се у решавању задатака из историје и математике. Такође, имаће прилику да погледају и научне филмове из географије и физике, као и низ презентација о научницима и њиховим достигнућима.